רכב נסיעה אוטונומית ומחשוב תעשייתי

January 18, 2018

מהפכת הרכבים העצמאיים היא כבר לא סוד. חברות גדולות כבר החלו לשחק ברעיון ולבצע ניסויים ראשונים בעתיד התחבורה של האנושות. חלק מהטכנולוגיה הזו מתבססת על פלטפורמת קוד פתוח המספקת פתרונות חומרה ותוכנה הכוללות שירותי ענן ועיבוד מידע מתקדם.

פיתוח הפלטפורמה הזו עבור רכבים אוטונומיים מתבסס על מחשבים תעשייתים חזקים עם מעבד גרפי מתקדם. העוצמה של המחשב מספקת יכולות איתור מכשולים בדרך, תכנון נתיב נסיעה, שליטה ברכב ובמערכות ההפעלה שלו וכן מגוון כלי בדיקה וניטור.

 

 

חברת Baidu, ענקית הטכנולוגיה הסינית, מפתחת את אפולו, רכב אוטונומי ייחודי המבוסס על פלטפורמת קוד פתוח. הנסיעה האוטונומית נהפכת אט-אט למציאות במיוחד בעזרת ה- Nuvo5095GC שמשחק תפקיד משמעותי בפיתוח הפלטפורמה.

 

עם התפתחות המחשוב התעשייתי ובפרט המעבד הגרפי, נפתחות אפשרויות נוספות לשימושים במחשבים מוקשחים. Neousys מיישמת אותם במחשב המוקשח שלה, ה-  Nuvo5095GC - המחשב התעשייתי הראשון עם כרטיס גרפי עוצמתי NVIDIA® GTX 1050Ti, מעבד אינטל דור 6 וכמובן עם מעטפת נידוף חום ללא מאוורר.

מחשב זה מסוגל לפעול בתנאי טמפרטורות קיצוניות של  25℃ -  עד 60℃  ,עמיד לרעידות ופעיל בטווח הספק כח של 8 עד 35 וולט.

המחשב נבדק קפדנית לפעילות רצופה של 24/7 ומהווה מחשוב יציב ואמין לכל מטרה.

 

 

 

 

 

ביידו השיקה החודש את פרויקט Apollo 2.0 בכנס איגוד הצרכנות הטכנולוגית, ה-CES בלאס-וגאס. זהו זינוק ענקי בהתפתחות נהיגה עצמאית והוא טומן בחובו שיפורים בתחום האבטחה, מיקום, ניהול וסימולציות בענן.

הפרויקט כולל תמיכה של למעלה מ-200 שותפים. Neousys תורמת את חלקה גם באספקת ה Nuvo-6108GC, מחשב מוקשח עוצמתי נוסף.

המחשב מבוסס על מעבד אינטל דור 6 i7/i5 ומסוגל לתמוך בזכרון של עד 32 GB ECC/ non-ECC DDR4.

על מנת לתקשר עם רשת השליטה האזורית של הרכב (CAN bus), ה Nuvo-6108GC מספק 2 חיבורי x8 Gen3 PCIe עבור שדרוג לכרטיסים נוספים.

מחשב מוקשח זה מיועד לשימוש תעשייתי מאתגר במיוחד כך שנוכל למצוא אותו בשימוש איטילנגציה מלאכותית, מציאות מדומה ובקרוב גם ברכבים אוטונומיים.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

ברוכים הבאים לפעילה בע"מ

February 13, 2017

1/1
Please reload

Recent Posts