במחשב מוקשח ללא מאוורר BIOS עדכון ואתחול

רכיב ה – BIOS (מערכת הקלט והפלט) הינו רכיב חשוב במערכת המחשב שלך; מטרתו לאפשר למחשב להידלק בצורה תקינה. ראשית, ה-BIOS בודק האם כל הרכיבים במחשב פועלים כשורה ולאחר מכן טוען את מערכת ההפעלה מהכונן הקשיח אל זכרון ה RAM (או אל התקן אחסון).

במחשב הקומפקטי נטול המאוורר (Fanless PC) רכיב ה BIOS מכיל את הקוד הדרוש לשלוט ברכיבים השונים במערכת; מקלדת, מסך, התקני אחסון, יציאות תקשורת וכו'. ה BIOS מפותח ומתוחזק ע"י יצרן לוח האם (AMD או אינטל במקרה שלנו). רוב הגדרות הרכיב נקבעות כברירת מחדל, אך אם רוצים להוסיף התקנים מיוחדים או לשנות קיימים – נוכל לעשות זאת על-ידי כניסה לתפריט: הגדרות PCIe, קביעת פורט לחיבורי USB, הגדרות צריכת חשמל, קביעת התקני אתחול ועוד.

עדכוני BIOS

עם התפתחות הטכנולוגיה נוצרים רכיבים חדשים שלא תמיד מותאמים לגרסאות BIOS ישנות. לפני התקנה של רכיבים כאלו, מומלץ לוודא האם רכיב ה BIOS יזהה אותם ובמקרה שלא – נדרש לעדכנו. במקביל לעדכון המאפשר שליטה באפשרויות חדשות כמו Auto-On או AHCI, ניתן גם להשבית חלק מההגדרות כדי למנוע פעילות של רכיב לא רצוי.

כיצד אדע מתי לעדכן את הביוס?

פעילה בע"מ מעדכנת את גרסאות ה BIOS הכי עדכניות למחשבים המוקשחים שלנו (Rugged computers), אלא אם נדרש אחרת על-ידי הלקוח. במקרה שנדרש עדכון למחשב שכבר נרכש, אנו מספקים שירותי עדכון.

אתחול BIOS

לעיתים, אתחול רכיב ה BIOS יכול לפתור את רוב הבעיות של המחשב המוקשח שלך! אם נתקלתם בהודעות אי-תאימות לאחר התקנת רכיב חדש או שנוצרה התראה במנהל ההתקנים שלכם – פעולת האתחול הפשוטה יכולה לחסוך לכם הרבה זמן וטרחה של שליחת המחשב למעבדה שלנו.

שלבי האתחול

  1. כבו את המחשב המוקשח ונתקו את כבל המתח.

  2. פתחו את דלתית השירות (בורג אחד)

  3. אתחלו את ה BIOS על-ידי לחיצה עדינה (אפשר בעזרת עט) על כפתור SW3 למשך 3 שניות (ראו מסגרת אדומה בתמונה).

  4. אתחלו גם את זכרון ה RAM על-ידי לחיצה עדינה של 3 שניות על כפתור ה SW4 (ראו מסגרת כחולה).

  5. החזירו את הדלתית למקומה והדליקו מחדש את המחשב

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 RuggedPc.co.il       

צור קשר

פעילה יזום והפקות בע"מ

ברנדייס 33

תל-אביב
04-8700660  טלפון